یکشنبه - ۲۸ شهریور - ۱۴۰۰
ساعت :

با صلوات بر محمد آل و محمد(ص) ، ایام ماه محرم و صفر که ماه حزن و اندوه سید و سالار شهیدان حسین بن علی علیه السلام فرا می‏رسد، مردم ولایت مدار استان خراسان رضوی بویژه مشهد مقدس در قالب هیئت‏های مذهبی اقدام به برگزاری مراسم عزاداری، روضه خوانی  و دسته روی به حرم مطهر علی بن موسی الرضا (ع) نموده و در محل هیئات با ایجاد ایستگاه‏های صلواتی که یادآور دوران دفاع مقدس و گرامیداشت یا د و خاطره شهدای عزیز می‏باشد و تعظیم شعائر دینی به شمار می‏رود و شور و شعور حسینی در شهر ایجاد می‏کند از عزاداران حسینی با چای، شربت و سایر نذورات پذیرایی می‏کنند و همزمان با ایستگاه‏های صلواتی شهر مقدس مشهدالرضا در دهه آخر صفر در جاده‏های منتهی به این شهر بزرگ مذهبی، مردم ولایت مدار و جوانان مومن و انقلابی و هیئات مذهبی در خدمت زائرین پیاده حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام و در بحث اسکان، پذیرایی، صبحانه، ناهار، شام و میان وعده میزبانی زائرین پیاده را بعهده دارند و انجام وظیفه می‏نمایند که امیدوارم پاداش زحماتشان را حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام عنایت فرمایند و ثواب این خدمات صادقانه و خالصانه ذخیره آخرت و قیامت همه قرار گیرد انشالله، لازم می‏دانم مراتب تقدیر و تشکر خود را از کلیه فعالیت کنندگان در این مسیر را ابراز نمایم و تقاضا دارم همه مسئولین ایستگاه‏های صلواتی مستقر در مسیرهای مواصلاتی منتهی به مشهد موارد ذیل الذکر را مطالعه و اجرا نمایند.

1-    مسئولین محترم ایستگاه‏های صلواتی نسبت به ثبت مشخصات و دریافت کد شناسایی اقدام نمایند.

2-    مسئول ثبت ایستگاه‏ها و صدور مجور شورای هیئات مذهبی مشهد واقع در بلوار مدرس، اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی می‏باشد.

3-    جانمایی ایستگاه‏های صلواتی باید براساس نظرات کارشناسی اداره راه و ترابری مشهد در مسیر جاده‏ها انجام شود.

4-    ایستگاه‏های صلواتی در طول روز برنامه‏های رادیو زائر صدای خراسان رضوی را از صوت ایستگاه‏ها پخش نمایند.

5-    رعایت نکات امنیتی، بهداشتی و ترافیکی در ایستگاه‏ها الزامیست.

6-    نصب انشعابات برق، گاز، آب باید با مجوز و نظر متخصصین اداره مربوطه انجام شود.

7-    استفاده برق، آب، گاز در ایستگاه‏های که در شورای هیئات مذهبی به ثبت رسیده است با تعرفه مسجدی در دهه آخر صفر محاسبه خواهد شد.

8-    مسئولین محترم ایستگاه‏ها موظفند از نیروهای شناخته شده بعنوان خادم بکارگیری نمایند و از بهره‏گیری افراد ناشناس در ایستگاه‏ها جدا خودداری نمایند.

9-    مسئولین ایستگاه‏ها موظفند نظارت کامل در طبخ غذا و توزیع نوشیدنی‏ها و غیره داشته باشند و از پذیرش نذورات توسط افراد ناشناس جدا خودداری کنند.

10-           از آنجایی که حرکت زائرین پیاده صرفا یک فعالیت فرهنگی می‏باشد و زائرین محترم باید در این مسیر از سبک زندگی و فرهنگ و سیره رضوی بهره‏مند شوند، تمام فعالیت‏های فرهنگی و تبلیغی از طریق قرارگاه فرهنگی با مدیریت سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی در کلیه ایستگاه‏های خدماتی، اقامتی در جاده‏ها و محل اسکان زائرین در مشهد مقدس انجام می‏شود.

11-           از مسئولین محترم ایستگاه‏ها درخواست می‏گردد با مبلغین اعزامی که در بند 10 توضیح داده شده و اکیپ‏های نظارت و ارزیابی متشکل از شورای هیئات مذهبی، اداره کل تبلیغات اسلامی، نیروهای انتظامی و امنیتی همکاری نمایند.

12-           هرگونه فعالیت و تبلیغات نرم‏افزاری، بروشور، پوستر، بنر، کتاب، حضور مبلغین توسط افراد نفوذی و بدخواهان نظام و مرتبطین با طیف آخوند یا شیعه انگلیسی و سید صادق شیرازی و متحجرین انجمن حجتیه در ایستگاه‏های مستقر در جاده‏ها ممنوع می‏باشد و تنها مرجع فعالیت‏های فرهنگی، قرارگاه فرهنگی آستان قدس رضوی می‏باشد.

13-           مسئولین ایستگاه‏های صلواتی و خادمین محترم در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک به دستگاه‏های امنیتی از طریق شماره‏های 110، 113 و 114 اطلاع دهند.

14-           جمعیت محترم خدمتگذار نسبت به تامین آب آشامیدنی، سوخت و دیگر امکانات احتمالی ایستگاه‏های صلواتی اقدام خواهند نمود.

15-           داشتن کپسول اطفاء حریق و کمک‏های اولیه در ایستگاه‏های صلواتی الزامیست.

16-                شماره تماس اورژانس 115 و آتش‏نشانی 125 می‏باشد.

17-           مسئولین ایستگاه‏های صلواتی موظفند نسبت به تردد خوردوها در مسیر جاده‏های مواصلاتی همکاری لازم را با مامورین محترم پلیس راه داشته باشند.

18-           مسئولین محورهای:

محور نیشابور

 

 

محور قوچان

 

 

محور فریمان

 

 

محور کلات و سرخس

 

 

محور طرقبه و شاندیز

 

 

 

19-           ارتباط با ما 05132240230 و دورنگار 05132218250

 

شورای هیئات مذهبی مشهد مقدس

 

 

درباره ما

شورای هیئات مذهبی استان خراسان رضوی تاسیس 1381/10/10

آدرس :مشهد - بلوار مدرس-سازمان تبلیغات اسلامی-شورای هیئات مذهبی

شماره تماس : ۰۵۱۳۲۲۴۰۲۳۰

دورنگار: ۰۵۱۳۲۲۱۸۲۵۰

Search